Gala musicali w „Dwójce”

Gala musicali w „Dwójce”

8 lutego 2017 r. w PSP nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Warce odbyło się tradycyjne, coroczne przedstawienie kończące I półrocze roku szkolnego 2016/2017. Na galę przybyli: przedstawiciele władz miasta, radni, dyrektorzy instytucji, z którymi współpracuje szkoła, rodzice, dziadkowie oraz wielu przyjaciół i sympatyków naszej placówki. Motywem przewodnim tegorocznych występów były musicale.

Musical, to forma teatralna łącząca muzykę, piosenki, dialogi mówione oraz taniec. Ładunek emocjonalny dzieła – humor, patos, miłość, gniew – podobnie jak sama opowieść, jest wyrażany poprzez słowa, muzykę, ruch i aspekty techniczne przedstawienia, tworząc jedną, spójną całość.

Uczniowie klas O – VI pod czujnym okiem swoich wychowawców opracowali choreografie do słynnych na całym świecie musicali. Były to m.in.: „Deszczowa piosenka”, „Greace”, „High School Musical”, „Skrzypek na dachu”, „Piotruś Pan”, „Halo Szpicbródka”, „Mamma Mia”, „Hercules” czy „Alladyn”. Występom poszczególnych klas towarzyszył pokaz multimedialny. Na wielkim ekranie umieszczonym nad sceną można było zobaczyć zdjęcia bohaterów wystawianych musicali. To, jakże barwne i spektakularne widowisko urzekło wszystkich: począwszy od najmłodszej widowni, która reagowała spontanicznie na widok swoich ulubionych bajkowych postaci – Shreka, Małej Syrenki, Mowgliego, czy też Alladyna, aż po dorosłych, oczarowanych umiejętnościami wokalnymi, tanecznymi i aktorskimi naszych uczniów.

Największym hitem okazała się piosenka finałowa, która kończyła naszą podróż po świecie musicali. Był to fenomenalny, niezapomniany przebój zespołu ,,Abba” z musicalu ,,Mamma Mia” – ,, Dancing Queen”, przy którym bawiła się cała publiczność.

Brawom i bisom nie było końca, a aktorzy, schodząc ze sceny czuli, że ich praca i poświęcony czas zostały docenione. Dziękujemy!

PSP nr 2 w Warce

Udostępnij:
← Święto Babci i Dziadka w Ostrołęce „Jedynka” seniorom →

Dodaj komentarz