Kronika policyjna i dwa słowa od Komendanta

Instytucje, Wiadomości 21 kwietnia 2017
Kronika policyjna i dwa słowa od Komendanta

Około godziny 1:30 w nocy 7 kwietnia 2017 roku w Warce na ulicy Skrzetuskiego nieustaleni do chwili obecnej sprawcy usiłowali włamać się do domu jednorodzinnego po uprzednim nawierceniu otworu w drzwiach tarasowych, sprawcy uciekli z miejsca spłoszeni załączonym się alarmem.

W czasie od 5 do 8 kwietnia 2017 roku w miejscowości Stare Biskupice w gminie Warka nieznani sprawcy z terenu sadu owocowego skradli 120 sztuk drzewek jabłoni powodując straty na szkodę mieszkańca tej miejscowości.

Dwa słowa Komendanta

W pierwszych dniach wiosny zauważalny jest wzrost liczby przestępstw zwłaszcza dokonywanych na szkodę właścicieli gospodarstw sadowniczych. Policja w Warce odnotowała już dwukrotne kradzieże drzewek, jak również kradzieże środków ochrony roślin oraz sprzętu rolniczego. Bardzo proszę o wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawców tych zdarzeń. Proszę także o informację o osobach oferujących do sprzedaży w tak zwanym handlu obwoźnym – środków ochrony roślin, sprzętu rolniczego czy też drzewek owocowych.

Przypominam o właściwym zabezpieczaniu własnych posesji choćby poprzez zamykanie garaży i bram wjazdowych na posesję, zwłaszcza na noc. Apeluję by w miarę możliwości sadownicy nie zostawiali sprzętu rolniczego w sadach, nawet jeżeli sady te znajdują się na wprost budynków mieszkalnych, nie ułatwiajmy zadania złodziejom.

Patrole Policji zostały ukierunkowane na zapobieganie kradzieżom z gospodarstw sadowniczych i na wzmożone kontrole drogowe w rejonie gminy Warka, naszym celem jest wyeliminowanie tego rodzaju przestępstw. Jak zwykle proszę tutaj o czujność mieszkańców, zwracajmy uwagę na osoby i pojazdy podejrzane, zapamiętajmy lub zapiszmy numery rejestracyjne tych pojazdów, razem widzimy więcej, razem nasze działania na rzecz bezpieczeństwa na pewno będą skuteczniejsze.

Proszę także o wszelkie informacje dotyczące zdarzenia w dniu 7 kwietnia 2017 roku w Warce na ulicy Skrzetuskiego, być może ktoś w tym czasie zauważył podejrzane pojazdy bądź osoby w rejonie osiedla Winiary w Warce, może kogoś uwagę zwróciła jakaś nietypowa sytuacja. Wszelkie informacje skrupulatnie sprawdzimy, za wszystkie informacje z góry dziękuję.

Zachęcam do kontaktu z dzielnicowymi Komisariatu Policji w Warce w tym przy użyciu aplikacji „Moja komenda”, aplikacja umożliwia nie tylko szybkie wyszukanie swojego dzielnicowego, ale również łatwe nawiązanie z nim kontaktu telefonicznego bądź przesłanie wiadomości mailowych.

Komendant Komisariatu Policji w Warce

kom. Marcin Mieńkowski

Udostępnij:
← Wirtualna zabawa Z wareckiego liceum do Brukseli →

Dodaj komentarz