Kronika policyjna i dwa słowa Komendanta

Kronika policyjna i dwa słowa Komendanta

25 kwietnia 2017 roku w Warce z terenu tzw. „osiedla Ostrówek” nieustaleni do chwili obecnej sprawcy po przecięciu metalowej siatki ogrodzeniowej dostali się na posesję na której prowadzona jest sprzedaż roślin ozdobnych. Dokonali tam kradzieży jałowca ozdobnego uformowanego na tzw. „bonsai”, działając w ten sposób na szkodę właściciela – mieszkańca Warki.

29 kwietnia 2017 roku w Warce z terenu tzw. „osiedla Ostrówek” nieustaleni do chwili obecnej sprawcy z działki rekreacyjnej, dokonali kradzieży rosnących tam tui w ilości 90 sztuk, powodując straty na szkodę mieszkańca Warki.

W nocy 10 maja 2017 roku około godz. 1:30 w miejscowości Lechanice (gm. Warka) nieustaleni do chwili obecnej sprawcy z terenu posesji dokonali kradzieży samochodu dostawczego marki VW T5 kolor błękitny – działając na szkodę mieszkańca gm. Warka.

Od początku obecnego roku  w gminie Warka nastąpił zauważalny spadek zdarzeń kryminalnych, bardzo dobra aktywność policjantów służby patrolowej w sposób znaczący znajduje odzwierciedlenie w stanie bezpieczeństwa gm. Warka. Nie jesteśmy jednak w stanie być wszędzie, dlatego z determinacją namawiam mieszkańców do aktywności w zakresie kształtowania bezpieczeństwa w otaczającej nas przestrzeni. Do tego, żeby dołożyć przysłowiową „cegiełkę” do poprawy bezpieczeństwa – na prawdę nie potrzeba dużo, możemy to robić zarówno dbając o bezpieczeństwo naszego mienia choćby poprzez właściwe jego zabezpieczanie, ale również przez zwykłą społeczną „czujność” czyli zwracanie uwagi na pojazdy i osoby podejrzane, czy choćby zapisywanie tablic rejestracyjnych pojazdów, które zwróciły naszą uwagę. Być może warto przyjrzeć się naszym posesjom, zobaczyć w jaki sposób zabezpieczamy je na noc, czy też na czas naszej nieobecności. Warto ocenić czy pozostawiane na posesji sprzęty rolnicze czy też, np. rowery i inne przedmioty wartościowe – mogłyby zostać schowane do budynków gospodarczych. Całkowicie odradzam pozostawianie sprzętów rolniczych poza ogrodzonymi posesjami, np. w sadach, w starym przysłowiu mówiącym o tym, że to okazja czyni złodzieja – jest trochę prawdy, nie ułatwiajmy zadania ludziom, którzy nie szanują naszego mienia, którzy skłoni są by to mienie zabrać przy każdej nadarzającej się okazji.

W najbliższych miesiącach nastąpi na terenie gminy Warka wzrost liczby przybywających do nas pracowników sezonowych. Jest to naturalny proces powtarzający się corocznie w całym powiecie grójeckim. Bez tej ciężkiej pracy świadczonej przez pracowników sezonowych – sadownictwo w powiecie grójeckim prawdopodobnie przestałoby istnieć. Pamiętajmy jednak, żeby ludzie których zatrudniamy – nie pozostali dla nas anonimowi, unikajmy sytuacji w których prowadzący gospodarstwa znają jedynie imiona pracowników. Znajomość pełnych danych zatrudnionej osoby nie tylko da Państwu większą gwarancję bezpieczeństwa, ale również znacznie przyspieszy działania Policji w sytuacji wystąpienia działania przestępczego.

Chciałbym przypomnieć telefony służbowe dzielnicowych pełniących służbę w gminie Warka: sierż. sztab. Aneta Ścisłowska tel. 887 884 558, asp. Andrzej Duda tel. 519 035 320, asp. sztab. Jarosław Wieczorek tel. 519 035 323.

Kończąc proszę o wszelkie informację mogące przyczynić się do ustalenia sprawców przestępstw wskazanych w dzisiejszej kronice kryminalnej. Ze swojej strony nie tylko zachęcam do takiej aktywności społecznej, ale zobowiązuję się, że każda przekazana nam informacja zostanie skrupulatnie sprawdzona.

Komendant Komisariatu Policji w Warce – kom. Marcin Mieńkowski

Udostępnij:
← WTS Klondaik Warka walczy o III ligę Wyjątkowa Noc Muzeów w Warce! →

Dodaj komentarz