Dobra kondycja na bank!

Dobra kondycja na bank!

W niedzielę 11 czerwca mieszkańcy gminy Warka mogli sprawdzić swoją kondycję fizycz­ną podczas Pikniku Sportowego, który odbył się na Stadionie Miej­skim.

Pomysłodawcą imprezy był Bank Spółdzielczy w Warce, jednak nie odbyłaby się ona bez fachowej pomocy współorganizatorów: Klubu Sportowego Start Pułaski Warka, Centrum Sportu i Rekreacji w War­ce oraz Urzędu Miejskiego w Warce. Imprezę otworzyli: Przewodniczący Rady Nadzorczej Banku Wiesław Czerwiński, Dyrektor CeSiR Marian Górski oraz Prezes KS Start Pułaski Tomasz Grzegorek.

Głównym punktem programu były zmagania sportowe zarówno in­dywidualne, jak i drużynowe. Do ry­walizacji zgłosiło się ponad 250 osób, od pierwszoklasistów do seniorów. Zawodnicy otrzymali od Banku spe­cjalnie zaprojektowane na ten dzień koszulki sportowe. Już podczas roz­grzewki, prowadzonej przez Magda­lenę Woszczak-Paprocką, widać było, że frekwencja uczestników przeszła najśmielsze oczekiwania organiza­torów, a zaangażowanie szczególnie najmłodszych uczestników gwaran­towało emocje na najwyższym pozio­mie.

Zawodnicy rywalizowali w: bie­gu na 60 m, 250 m, 600 m, 1000 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palanto­wą oraz pchnięciu kulą. Tej niedzieli na Stadionie Miejskim padło wiele rekordów życiowych. Niewątpliwie nie bez znaczenia był żywiołowy do­ping licznie zgromadzonych kibiców.

Po zakończeniu zmagań indy­widualnych na pokaz bokwy zapro­siła Jola Gawrońska. Energetyczna muzyka i dynamiczny taniec spotka­ły się z entuzjastycznym przyjęciem uczestników pikniku. Hitem imprezy okazała się sztafeta rodzinna, w której dzieci biegły wraz z rodzicami. Do ry­walizacji na dystansie 2x333m przy­stąpiło 26 drużyn. Zarówno dzieci, jak i dorośli dali z siebie wszystko.

Sportowe zmagania zakończyli przedstawiciele lokalnych firm i in­stytucji, którzy zmierzyli się w szta­fecie 3×333 m o Puchar Prezesa BS Warka. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale i puchary z rąk Przedstawicie­li Zarządu Banku, Burmistrza Miasta i Gminy Warka oraz Prezesa Klubu Sportowego Start Pułaski Warka.

Poza sportowymi zmaganiami na przybyłych tego dnia na stadion uczestników pikniku czekały również inne atrakcje. Magdalena Woszczak­-Paprocka radziła, jak odżywiać się smacznie i zdrowo. Wszyscy mogli spróbować zdrowych smakołyków przygotowanych specjalnie na tę oka­zję. Animator Ania Alberska zadbała o najmłodszych gości, które pod jej okiem wspaniale się bawiły.

To był naprawdę udany dzień! W imieniu organizatorów jeszcze raz dziękujemy wszystkim za wspólna zabawę!

CeSiR Warka

Udostępnij:
← Czytam, bo lubię... w wareckiej "dwójce" Karol Osiak laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady →

Dodaj komentarz