II Zjazd Sieci Aktywnych Seniorów

II Zjazd Sieci Aktywnych Seniorów

Za nami II Zjazd liderów Sieci Aktywnych Seniorów z terenu powiatu grójeckiego. Również i tym razem spotkaliśmy się w zaprzyjaźnionym Ośrodku Emaus w dniach 1-3 sierpnia, gdzie zaszczyciło nas swoją obecnością aż 26 osób z 14 grup senioralnych.

Czego dowiedzieli się seniorzy podczas 3 dniowego spotkania? Nad czym pracowali?

Zajmowaliśmy się takimi tematami jak: promocja i prezentowanie grupy senioralnej, a także planowanie spotkania z samorządem w ramach Inicjatywy Senioralnej; ponadto ważnym tematem dla funkcjonowania grup był temat związany z Konfliktami wewnątrz grup senioralnych i radzenia sobie z ich rozwiązaniem; był tez czas na przygotowanie się do rozpoczęcia II edycji Akcji Miejsca Przyjazne Seniorom.

W spotkaniu wzięło udział 26 osób – liderki i liderzy grup: Uniwersytet Trzeciego Wieku Warka, Klub Złotego Wieku Warka, Grupa Senioralna Michałowskie Poziomki, Aktywne Piaseczno, SPA Bończa, Stowarzyszenie Seniorów Relaks z Belska Dużego, Grupa Niepokorni z Drwalewa, Klub Seniora „Czerwone Jabłuszko” z Nowej Wsi, Złota Reneta z Ostrołęki, Koło Seniorów Familia z Grójca, Stowarzyszenie Biesiada z Grójca, Powiatowy Klub Uśmiechniętego Seniora POKUSA, Złota Jesień z Jasieńca, Grupa Młodzi Duchem z Michalczewa.

Szkolenie poprowadziły: Anna Żelazowska-Kosiorek oraz Dorota Lenarczyk.

Zobacz galerię zdjęć – kliknij tutaj.

Szkolenia zostały zorganizowane w ramach projektu Aktywni Seniorzy z Powiatu Grójeckiego dzięki współfinansowaniu z dotacji w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

 

Udostępnij:
← To był aktywny sezon! Metamorfoza Pan Gabrieli dobiegła końca! →

Dodaj komentarz