Zmiana na stanowisku Komendanta Policji w Warce

Zmiana na stanowisku Komendanta Policji w Warce

Z dniem 1 września 2017 roku nastąpiła zmiana na stanowisku komendanta Policji w Warce. Po ponad czterech latach służby na tym stanowisku komisarz Marcin Mieńkowski został powołany na nowe stanowisko w Komendzie Głównej Policji. Nowym komendantem Policji w Warce został podkomisarz Paweł Lewandowski.

Komisarz Marcin Mieńkowski od ponad roku współpracował z redakcją Kuriera Wareckiego prezentując komentarz do aktualnej sytuacji bezpieczeństwa na terenie Gminy.

Poniżej prezentujemy list, który przesłał do redakcji.

Serdecznie Witam Wszystkich Czytelników Kuriera Wareckiego. 

Pragnę Państwa poinformować, że w związku z powołaniem mnie na stanowisko służbowe w Komendzie Głównej Policji – z dniem 1 września 2017 roku zakończyła się moja ponad czteroletnia misja sprawowania funkcji Komendanta Komisariatu Policji w Warce.

Za czas spędzony w Warce pragnę wszystkim serdecznie podziękować. Spotkałem tutaj zarówno zaangażowanych w służbę i pracę Policjantów i Pracowników Cywilnych, ale także wielu mieszkańców aktywnie wspierających działania na rzecz bezpieczeństwa na terenie gmin: Warka i Chynów.

Tylko wspólnie można osiągnąć zakładane cele i cieszę się niezmiernie, że trafiając właśnie tutaj – mogłem poznać tylu pełnych zaangażowania i wspaniałych ludzi którym nie był obojętny stan bezpieczeństwa na terenie podległym Komisariatowi Policji w Warce.

Chciałbym w tym miejscu podkreślić, że bezcenna w tym zakresie była współpraca z Samorządem Wareckim i Samorządem Chynowskim – życzyłbym sobie zawsze móc pracować z tak zaangażowanymi i wspierającymi samorządowcami, za ten czas jeszcze raz bardzo dziękuję.

 Myślę, że razem dużo osiągnęliśmy, wiem jednak jak wiele jeszcze pozostaje do zrobienia, znając jednak Policjantów z którymi przyszło mi w zaszczycie służyć na tym terenie – pozostaję spokojny o stan bezpieczeństwa na terenie gminy Warka i gminy Chynów.

Życzę spokoju, bezpieczeństwa i Wszystkiego Dobrego.       

Z Wyrazami Szacunku – kom. Marcin Mieńkowski

Udostępnij:
← Realizacja ostatniego etapu projektu „Ochrona bioróżnorodności obszaru nadpilicznego w Warce” Hej, JabłkoFest… czyli świętowanie na ludowo! →

Dodaj komentarz