Pracowity czas dla wareckich SuperW!

Pracowity czas dla wareckich SuperW!

W Szlachetnej Paczce rozpoczął się najbardziej pracowity okres dla Super W. Po kompletnych wdrożeniach tegoroczna drużyna Wolontariuszy Szlachetnej Paczki w Warce liczy 21 osób! Stoją teraz przed nimi piękne i trudne zadania.

Najbliższy czas to kilka tygodni wyzwań dla SuperW, których zadaniem jest odwiedzić rodziny w naszym regionie, które pomimo trudności losu nie poddają się i próbują odnajdywać się w otaczającej ich, trudnej rzeczywistości. Takie spotkania pozwalają przede wszystkim na poznanie rodziny oraz zrozumienie przyczyny ciężkiej sytuacji w której aktualnie się znajduje. Spotkanie z rodziną jest już wartością samą w sobie, bowiem często wolontariusze są pierwszymi osobami, które uświadamiają dzielnym mamom, zapracowanym ojcom, czy też samotnym i opuszczonym przez wszystkich osobom, że są prawdziwymi bohaterami dnia codziennego.

Wszystko to po to, by 18 listopada opublikowana została baza rodzin, w której darczyńcy będą mogli odnaleźć osoby którym chcą pomóc! Również 18 listopada w Warszawie odbędzie się Marsz Szlachetnej Paczki na którym oczywiście nie zabraknie naszych wolontariuszy. Na ulicach Warszawy z radością, wspólnie z wolontariuszami innych miast będą oni ogłaszać, że właśnie aktywowaliśmy bazę rodzin, które za swoją, często heroiczną walkę z przeciwnościami, w końcu będą mogli otrzymać nagrodę! Weekend cudów tegorocznej edycji odbędzie się w dniach 9 – 10 grudnia 2017 r. – już nie możemy się doczekać!

Tymczasem do końca października można zgłaszać jeszcze rodziny, które znalazły się w potrzebie. Wystarczy wypełnić formularz tzw. zgody wstępnej, który dostępny jest w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” oraz u Lidera rejonu – Agaty Łuczak. W tak prosty sposób i Ty możesz pomóc!

Lider rejonu Warka – Agata Łuczak, kontakt: agatka.luczak@gmail.com,
tel. 604 545 245

Udostępnij:
← Kolejny warecki zabytek uratowany Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza →

Dodaj komentarz