Ach co to będzie za koncert!

Ach co to będzie za koncert!

10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości, o godz. 19:00 w hali Centrum Sportu i Rekreacji odbędzie się niezwykły koncert. Nasza, coraz częściej nagradzana i doceniana na różnorodnych festiwalach i koncertach Miejska Orkiestra Moderato wystąpi wspólnie z solistami scen warszawskich – Anną Nadwodną (sopran) i Krzysztofem Ciupińskim-Świątek (tenor).

Podczas koncertu, który będzie podzielony na dwie części usłyszymy najpiękniejsze pieśni i utwory patriotyczne oraz polskie i światowe hity muzyki rozrywkowej.

W pierwszej części usłyszymy: „Pierwszą Kadrową”, „Przybyli ułani”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Wojenko, wojenko”, „Piechotę”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Modlitwę obozową”, „Marsz, marsz Polonia”, poloneza z „Pana Tadeusza” oraz „Poloneza Kościuszki”.

W części drugiej uczestnicy koncertu bawić się będą przy następujących utworach: „New York”, „Kapitańskie Tango”, „Moon River”, „Sway”, „Serce to jest muzyk”, „Już Cię nie kocham”, „Watermelon Man”, „Quando quando”, In the mood”, „Blue Moon”, „Girl from Ipanema”, „Autumn leaves”, „Amor, amor” oraz „Wiwat Warka”.

To będzie niezwykły koncert, poprowadzą go artystka-muzyk Katarzyna Soja i dziennikarz Tomasz Białoszewski.

 

Anna Nadwodna jest absolwentką wydziału wokalno-aktorskiego na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie, Teatrem Muzycznym „Operetka” w Warszawie oraz operą NOVA w Bydgoszczy. W swoim dorobku ma nagrania piosenek do bajek dla dzieci, a także udział w kilku projektach kompozytora i pianisty Hadriana Tabęckiego. Jest nauczycielem śpiewu i emisji głosu. Własną technikę wokalną doskonali pod kierunkiem Mistrza Kałudiego Kałudowa i Krystyny Kochan-Wysockiej. Koncertuje w kraju i poza granicami wykonując szeroki repertuar od baroku po operetkę i musical.

Krzysztof Ciupiński-Świątek jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Współpracuje m.in. z Filharmonią Narodową, Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego, Operetką Warszawską oraz agencjami impresaryjnymi w kraju i za granicą. Od 2012 roku jako jedyny Polak współtworzy międzynarodową grupę artystyczną The 12 Tenors, z którą zaśpiewał setki koncertów w Europie i Chinach. Debiutował w 2006 roku na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej jako Ecclitico w „Il mondo della luna” Josepha Haydna. Rok później kreował postać Tamina w „Czarodziejskim flecie” Wolfganga Amadeusza Mozarta w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej oraz Filharmonii i Operze Podlaskiej w Białymstoku. W roku 2008 wystąpił jako Prokopiades w „Buncie Żaków” Tadeusza Szeligowskiego (Teatr Wielki-Opera Narodowa) oraz w tytułowej roli współczesnej opery „Phrenetizo” Kaliny Świątnickiej i Adrianny Furmanik. Warsztat wokalny doskonalił między innymi pod okiem Wiesława Ochmana, Ryszarda Karczykowskiego, Anny Marii Ferrante czy Włodzimierza Zalewskiego.

 

Udostępnij:
← Repertuar grójeckiego kina 10-12 listopada Świętujmy wolną i niepodległą Polskę →

Dodaj komentarz