Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi czytają przedszkolakom

Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi czytają przedszkolakom

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, 13 grudnia 2017 r. (środa) uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi wybrali się do sąsiadującej placówki, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, by tam poczytać świąteczne bajki najmłodszym.

Przedszkolaki z grupy „maluchów” i „starszaków” wraz z opiekunami wysłuchały bajki „Pracownia Świętego Mikołaja”, opowiadającej o przygotowaniach ulubieńca dzieci do rozwożenia prezentów
w wigilię Bożego Narodzenia. W role lektorów wcielili się uczniowie: Monika Papierowska i Paulina Sekuła z klasy III technikum ekonomicznego, Wojciech Dominiak z klasy III technikum ogrodniczego oraz Damian Budyta z klasy IV łączonej w zawodzie technik ogrodnik i technik architektury krajobrazu. Młodzieży towarzyszyły nauczycielka języka polskiego, pani Ewa Malowaniec oraz bibliotekarka Paulina Kopczyńska.

Dzieci wysłuchały opowieści z dużym zainteresowaniem, chętnie rozmawiały ze swoimi starszymi kolegami ze szkoły średniej, a także wspólnie zaśpiewali piosenki w bożonarodzeniowym klimacie.
Na koniec przedszkolaki zostały obdarowane słodkim podarunkiem.

Radość dzieci z wizyty naszych uczniów pokazała, że odwiedziny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
w Nowej Wsi należy zaliczyć do udanych. Z pewnością duzi jeszcze nie raz odwiedzą małych,
by poczytać im bajki.

Paulina Kopczyńska

Udostępnij:
← 90. akcja HDK w CKZiU w Nowej Wsi zakończona sukcesem! Dziecko i jego prawa →

Dodaj komentarz