Uczeń LO Warka po raz kolejny najlepszy w konkursie „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć”.

Wiadomości 27 marca 2018
Uczeń LO Warka po raz kolejny najlepszy w konkursie „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć”.

19 marca 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” – Grójec odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie VI edycji konkursu organizowanego przez Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

Do rywalizacji w II etapie przystąpiło 107 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatów: białobrzeskiego, grójeckiego, kozienickiego i przysuskiego. Uczniowie mieli do rozwiązania test z 55 pytaniami. Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Wysockiego reprezentowali: Weronika Rączka, Michał Gardzisz, Kamila Chodór, Aleksandra Cichońska, Aleksander Wardecki i Maciej Szajner. Z zadaniem najlepiej poradził sobie Maciej Szajner uzyskując łącznie 64 punkty (49 za test finałowy i 15 za prezentację multimedialną).

Nic dwa razy się nie zdarza?  W przypadku Macieja Szajnera się zdarzyło. Był on najlepszy również w poprzedniej edycji konkursu. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Krzyżanowska z Technikum Ekonomicznego w Nowej Wsi, która uzyskała 59 punktów (44 za test finałowy i 15 za prezentację multimedialną). Tych dwoje uczniów pojedzie na wycieczkę do Brukseli, ufundowaną przez dr Zbigniewa Kuźmiuka Posła do Parlamentu Europejskiego.

Wyróżnienia uzyskali: Patryk Glinka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Warce, Weronika Rączka z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce i Wiktoria Barszcz z Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Mieście nad Pilicą. Serdeczne gratulacje!

Tekst i zdjęcia Artur Kaczmarek

Udostępnij:
← Przedpremierowa komedia familijna "Luis i obcy" w Warce! Święte Triduum Paschalne - Najważniejsze Święto w Kościele Katolickim i całym chrześcijaństwie →

Dodaj komentarz