Warecki PTTK wyruszył na pierwszy, wiosenny rajd

Warecki PTTK wyruszył na pierwszy, wiosenny rajd

7 kwietnia warecki Oddział PTTK wyruszył na XXXII rajd pieszy „Witaj wiosno”. Pierwotnie rajd zaplanowany był na 17 marca, jednak niespodziewany i silny powrót zimy zmusił organizatorów do przesunięcia terminu na pierwszy weekend po Świętach Wielkanocnych.

Tym razem na starcie rajdowiczów powitała piękna, wiosenna pogoda, a lekki wietrzyk rozwiewał ozdobne wstęgi Marzann, kukieł symbolizujących odchodzącą zimę.

Na starcie stanęło ponad 250 piechurów z ośmiu szkół: Nowej Wiesi, Wrociszewa, Ostrołęki, Michałowa, Konar, SP nr 1 w Warce, Sułkowic i  Watraszewa. Wszyscy wyruszyli ulicami starego grodu wzbudzając zainteresowanie mieszkańców i ciekawość pierwszych turystów, wykorzystujących sprzyjającą pogodę.

Zgodnie z wieloletnią tradycją uczestnicy dotarli na warecki rynek, gdzie oczekiwała już na nich burmistrz Warki Teresa Knyzio. Czekała oczywiście z czterema wielkimi, wiklinowymi koszami pełnymi słodkich skarbów, czekoladowych cukierków. Pani burmistrz podziękowała wareckiemu oddziałowi za wieloletnią tradycję wspólnego wędrowania i aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Wspomniała również swój dziecięcy i młodzieńczy wiek, kiedy chętnie wędrowała i w gronie innych turystów spędzała wolne chwile. Z radością przyjęła dyplom i znaczek, obiecując iż dołączy je do już pokaźnej kolekcji.

Po słodkim poczęstunku rajdowicze przeszli ulicą Wąwóz i wałem nadbrzeżnym do gościnnego Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK. Tam oczekiwały na głodnych turystów dwa płonące ogniska, a piechurzy mogli rozpocząć tradycyjny sposób przygotowania kiełbasek. Bezpieczny, ogrodzony teren pozwalał na wspólne zabawy na świeżym powietrzu. Czas szybko mijał, ale uczestnicy rajdu musieli przecież spalić marzanny, aby tej wiosny nie wróciła już zimowa aura. Radości było co nie miara, zwłaszcza że wtórowały temu prezentowane przez wszystkie drużyny piosenki i pląsy o tematyce wiosennej.

Na zakończenie, wszystkim drużynom wręczono pamiątkowe dyplomy i sportowe piłki, które zawsze sprawiają dzieciom ogromną radość. Organizatorzy mieli również okazję podziękować Andrzejowi Sobolewskiemu, przedstawicielowi KŻRu, za gościnne przyjęcie.

Do zobaczenia na szlaku.

Udostępnij:
← Kino Visa znów odwiedziło Warkę! Grunwald i dWorek z Piosenką! →

Dodaj komentarz