Pierwsze Mistrzostwa Warki w siatkówce plażowej

Pierwsze Mistrzostwa Warki w siatkówce plażowej

19 sierpnia Centrum Sportu i Rekreacji w Warce wspólnie z WTS Klondaik Warka byli organizatorami  I Mistrzostw Warki w Siatkówce Plażowej o puchar Dyrektora CeSiR. Pogoda dopisała, a zawodnicy zatroszczyli się o wielkie emocje, rywalizując w bardzo wyrównanych meczach.

Turniej zorganizowano z myślą o wszystkich pasjonatach plażówki z gminy i miasta Warka, amatorów, a także profesjonalnych zawodników. Celem zawodów było wyłonienie najlepszego wareckiego zespołu, a także popularyzacja siatkówki plażowej wśród mieszkańców Warki i integracja społeczności sportowej.

Turniej rozegrano w kategorii Open. Do wareckich zmagań zgłosiło się 7 zespołów. Na początku odbyło się losowanie pozycji startowych, bo zgodnie z regulaminem zawody rozegrano systemem „brazylijskim”. System brazylijski nazywany również „systemem do dwóch przegranych” uważany jest za jeden z bardziej sprawiedliwych. Dana drużyna odpada z rywalizacji dopiero po przegraniu dwóch meczów. Oznacza to, że nawet w przypadku przysłowiowej podwiniętej nogi, z jedną przegraną na swoim koncie zespół może osiągnąć bardzo dobry wynik lub nawet mistrzowski.

Każdy mecz w naszym turnieju rozgrywano do dwóch wygranych setów do 15 pkt. W przypadku remisu w setach 1:1 rozgrywany był tie-break do 10 pkt.

W sumie podczas wareckich zmaganiach rozegrano dwanaście meczów.

Bardzo ciekawe widowisko zapewnili zawodnicy w meczach finałowych. W spotkaniu o III miejsce naprzeciw siebie stanęły pary Aleksander Stefaniak/Radosław Gawroński vs. Andrzej Kwieciński/Paweł Kwieciński. Od samego początku mecz stał na bardzo dobrym, wyrównanym poziomie. W pierwszym secie lepiej spisali się Stefaniak/Gawroński wygrywając z rywalami 15:12. Ale Bracia Kwiecińscy nie składali broni. Kolejny set był próbą charakterów. Organizatorzy zakładali, że każdy set zostanie rozegrany do 15 pkt. Pamiętajmy, że w przypadku siatkówki zwycięstwo musi być przypieczętowane dwupunktową przewagą. Ten mecz okazał się najdłuższym ze wszystkich. Drużyny walczyły punkt za punkt, a losy meczu rozstrzygnęły się dopiero przy wyniku 28:26! Ogrom emocji dostarczyły obie drużyny ale za walkę i konsekwencje należy pochwalić braci Kwiecińskich którzy zdołali doprowadzić do remisu. W tie-breaku bracia po wyrównanej walce pokonali duet Aleksandra Stefaniaka i Radosława Gawrońskiego 16:14, zdobywając III miejsce w turnieju. Nikt nie spodziewał się, że gra tych 4 zawodników dostarczy tyle sportowych emocji. Śmiało można powiedzieć, że był to najładniejszy mecz turnieju.

W meczu o I miejsce również nie mogło obyć się bez niespodzianek. W finale zmierzyli się sobą: Maciej i Szymon Kaszewiakowie – dwójka doświadczonych zawodników z braćmi Malców. Bartek jak wiemy z wieloma sukcesami na swoim koncie w grze plażowej z Karolem mogli pokusić się o kolejne, tym razem wareckie trofeum. W pierwszym secie obie drużyny prezentowały ciekawy styl gry, jednak to bracie Kaszewiakowie wiedli prym na boisku. Znaleźli dobrą strategię na rywala i trzymali się jej. Pierwszy set wygrali 21:15, a w drugim zdominowali przeciwników wygrywając 21:9.

Tym sposobem I miejsce i tytuł Mistrza Warki na rok 2018 wywalczyli bracia Maciej i Szymon Kaszewiakowie pokonując w finale 2:0 braci Bartosza i Karola Malców – II miejsce.

III miejsce po najładniejszym meczu turnieju wywalczyli bracia Andrzej i Paweł Kwiecińscy pokonując 2:1 duet Aleksander Stefaniak/Radosław Gawroński.

Dalsze miejsca wywalczyli:

V – Damian Strzałkowski/Sebastian Gajdak

VI – Bartosz Szymański/Igor Grzegorek

VII – Hubert Gajewski/Bartosz Padewski

Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Bartosza Malca reprezentującego Warkę w turniejach ogólnopolskich z cyklu „Plaża Open”, w których wywalczył awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski – Kraków 30.08.2018 r. Puchary, dyplomy i nagrody ufundowane przez CeSiR Warka wręczył wieloletni trener WTS Warka Andrzej Warda.

Gratulujemy drużynom wyników i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok na drugiej edycji turnieju.

CeSiR Warka

Udostępnij:
← Chwała bohaterom! Bończa to wioska wspaniała czyli BończaFest →

Dodaj komentarz