Więcej
    Strona głównaInstytucjeCeSiRPierwsze Mistrzostwa Warki w siatkówce plażowej

Pierwsze Mistrzostwa Warki w siatkówce plażowej

19 sierpnia Centrum Sportu i Rekreacji w Warce wspólnie z WTS Klondaik Warka byli organizatorami  I Mistrzostw Warki w Siatkówce Plażowej o puchar Dyrektora CeSiR. Pogoda dopisała, a zawodnicy zatroszczyli się o wielkie emocje, rywalizując w bardzo wyrównanych meczach.

Turniej zorganizowano z myślą o wszystkich pasjonatach plażówki z gminy i miasta Warka, amatorów, a także profesjonalnych zawodników. Celem zawodów było wyłonienie najlepszego wareckiego zespołu, a także popularyzacja siatkówki plażowej wśród mieszkańców Warki i integracja społeczności sportowej.

Turniej rozegrano w kategorii Open. Do wareckich zmagań zgłosiło się 7 zespołów. Na początku odbyło się losowanie pozycji startowych, bo zgodnie z regulaminem zawody rozegrano systemem „brazylijskim”. System brazylijski nazywany również „systemem do dwóch przegranych” uważany jest za jeden z bardziej sprawiedliwych. Dana drużyna odpada z rywalizacji dopiero po przegraniu dwóch meczów. Oznacza to, że nawet w przypadku przysłowiowej podwiniętej nogi, z jedną przegraną na swoim koncie zespół może osiągnąć bardzo dobry wynik lub nawet mistrzowski.

Każdy mecz w naszym turnieju rozgrywano do dwóch wygranych setów do 15 pkt. W przypadku remisu w setach 1:1 rozgrywany był tie-break do 10 pkt.

W sumie podczas wareckich zmaganiach rozegrano dwanaście meczów.

Bardzo ciekawe widowisko zapewnili zawodnicy w meczach finałowych. W spotkaniu o III miejsce naprzeciw siebie stanęły pary Aleksander Stefaniak/Radosław Gawroński vs. Andrzej Kwieciński/Paweł Kwieciński. Od samego początku mecz stał na bardzo dobrym, wyrównanym poziomie. W pierwszym secie lepiej spisali się Stefaniak/Gawroński wygrywając z rywalami 15:12. Ale Bracia Kwiecińscy nie składali broni. Kolejny set był próbą charakterów. Organizatorzy zakładali, że każdy set zostanie rozegrany do 15 pkt. Pamiętajmy, że w przypadku siatkówki zwycięstwo musi być przypieczętowane dwupunktową przewagą. Ten mecz okazał się najdłuższym ze wszystkich. Drużyny walczyły punkt za punkt, a losy meczu rozstrzygnęły się dopiero przy wyniku 28:26! Ogrom emocji dostarczyły obie drużyny ale za walkę i konsekwencje należy pochwalić braci Kwiecińskich którzy zdołali doprowadzić do remisu. W tie-breaku bracia po wyrównanej walce pokonali duet Aleksandra Stefaniaka i Radosława Gawrońskiego 16:14, zdobywając III miejsce w turnieju. Nikt nie spodziewał się, że gra tych 4 zawodników dostarczy tyle sportowych emocji. Śmiało można powiedzieć, że był to najładniejszy mecz turnieju.

W meczu o I miejsce również nie mogło obyć się bez niespodzianek. W finale zmierzyli się sobą: Maciej i Szymon Kaszewiakowie – dwójka doświadczonych zawodników z braćmi Malców. Bartek jak wiemy z wieloma sukcesami na swoim koncie w grze plażowej z Karolem mogli pokusić się o kolejne, tym razem wareckie trofeum. W pierwszym secie obie drużyny prezentowały ciekawy styl gry, jednak to bracie Kaszewiakowie wiedli prym na boisku. Znaleźli dobrą strategię na rywala i trzymali się jej. Pierwszy set wygrali 21:15, a w drugim zdominowali przeciwników wygrywając 21:9.

Tym sposobem I miejsce i tytuł Mistrza Warki na rok 2018 wywalczyli bracia Maciej i Szymon Kaszewiakowie pokonując w finale 2:0 braci Bartosza i Karola Malców – II miejsce.

III miejsce po najładniejszym meczu turnieju wywalczyli bracia Andrzej i Paweł Kwiecińscy pokonując 2:1 duet Aleksander Stefaniak/Radosław Gawroński.

Dalsze miejsca wywalczyli:

V – Damian Strzałkowski/Sebastian Gajdak

VI – Bartosz Szymański/Igor Grzegorek

VII – Hubert Gajewski/Bartosz Padewski

Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Bartosza Malca reprezentującego Warkę w turniejach ogólnopolskich z cyklu „Plaża Open”, w których wywalczył awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski – Kraków 30.08.2018 r. Puchary, dyplomy i nagrody ufundowane przez CeSiR Warka wręczył wieloletni trener WTS Warka Andrzej Warda.

Gratulujemy drużynom wyników i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok na drugiej edycji turnieju.

CeSiR Warka

Redakcja Warka24.pl
    Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!