Baśniowe Jasełka w wareckiej „Jedynce”

Baśniowe Jasełka w wareckiej „Jedynce”

Koniec grudnia to czas na Jasełka, czyli przedstawienia opowiadające historię narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda, które swą tradycją sięgają XV wieku. Zostały one wystawione również w Szkole Podstawowej nr 1 w Warce, a przygotowali je uczniowie klasy IIIA pod kierunkiem wychowawczyni oraz nauczycielki religii i muzyki.

20 grudnia w sali gimnastycznej zebrali się wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście, by po raz kolejny usłyszeć znane słowa opowieści i kolęd doskonale wprowadzających w nastrój świąt Bożego Narodzenia. 

Młodzi aktorzy w bardzo ciekawy sposób przedstawili narodziny Bożej Dzieciny, wykazując się zarazem dobrą grą aktorską. Dodatkowym elementem stwarzającym świąteczny klimat była baśniowość przedstawienia. Na scenie ukazali się Maryja z Józefem, Aniołowie, Trzej Królowie, pasterze i zwierzęta. Wśród składających narodzonemu Jezusowi dary pojawiły się także postacie ze znanych baśni – Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Rybak ze złotą rybką, Czerwony Kapturek, Sierotka Marysia, Calineczka oraz Smerfetka.

Całości  towarzyszyły znane kolędy i świąteczne piosenki w wykonaniu trzecioklasistów i szkolnego chóru. W pięknym śpiewie solowym zaprezentowały się: Kinga Lisowska, Emilka Kowalczyk oraz Olga Szczepaniak.

Piękna sceneria, czyli dekoracja oraz starannie przygotowane i dobrane stroje aktorów to zasługa ich rodziców, którzy wykazali się niezwykłym zaangażowaniem.

Jasełka po raz kolejny można było obejrzeć w dniu 3 stycznia, gdzie były wystawiane również w Szkole Podstawowej nr 1 dla rodziców i wszystkich, którzy zapragnęli jeszcze raz poczuć świąteczny klimat.

SP nr 1 w Warce

Udostępnij:
← Styczniowy Dobry Wieczór Eliminacje do 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego →

Dodaj komentarz