Zimowa przygoda w Murzasichlu

Zimowa przygoda w Murzasichlu

W pierwszym tygodniu ferii 42 osobowa grupa dzieci i młodzieży z Warki wyjechała w polskie Tatry w poszukiwaniu śniegu, odpoczynku i dobrej zabawy.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy 26 stycznia. W drodze na zimowisko zwiedziliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, kompleks sakralny związany z życiem i działalnością Faustyny Kowalskiej. To miejsce pielgrzymek związanych z obecnością obrazu Jezusa Miłosiernego oraz grobu Faustyny zachwyciło niejednego. Po krótkiej przerwie wyruszyliśmy w dalszą drogę do Murzasichla i do naszego ulubionego pensjonatu „U Zbójnika”. O 16 byliśmy na miejscu. Przywitała nas po raz kolejny nasza urokliwa drewniana góralska „chałupka” i największa atrakcja. Śnieg! Półmetrowy na chodnikach, hałdy w bramach i wreszcie na stokach. Śnieg za którym każde dziecko tęskniło. Takiej zimy nie widzieliśmy już dawno. I pomimo znajomych stron, bo byliśmy już tu po raz piąty,  takiego nawału białego puchu nie spotkaliśmy.

Podczas naszego pobytu nie było czasu na nudę. Codziennie nowa dawka świeżego powietrza i zabawy na śniegu, zjazdy na oponkach, łyżwach oraz najfajniejsze zabawy w „śniegownicy” – tak nazwały dzieci miejsce (prawie jak piaskownica) gdzie śniegu było po pachy i po pachy było śmiechu i zabawy w świeżym puchu. Dzieci szalały i naprawdę były szczęśliwe. Na stoku 3 grupy narciarskie szlifowały swoje umiejętności jazdy na nartach. Szusowaliśmy na stokach w Murzasichlu i Małym Cichym, na zróżnicowanych trasach w zależności od poziomu i umiejętności młodych narciarzy. Każdego dnia, po dużej dawce sportowych szaleństw odbywały się zajęcia artystyczne i rekreacyjne: Super Rozgrzewka,  Mam Talent, Wieczór Góralski, Kabareton. Dzięki wspaniałym Liderom młodsi uczestnicy zdobywali nowe umiejętności i wspólne się bawili.

Podczas zimowiska odbyła się także rywalizacja sportowa.

W turnieju tenisa stołowego dzieci i młodzież rywalizowała w 3 kategoriach wiekowych.

Oto klasyfikacja turnieju:

Chłopcy młodsi

I -Kamil Traczyk

II -Dawid Jakubowski – Rosiek

III -Gracjan Chełminiak

Dziewczęta

I -Zuzia Gut

II -Zuzia Bagnicka

III -Julia Kacprzak

Chłopcy starsi

I -Jakub Łukiewicz

II -Piotrek Kiliańczyk

III -Adam Nowakowski

Odbył się też slalom narciarski, w którym triumfowali:

Chłopcy kl. VI i młodsi

I -Kacper Fudecki

II – Arek Ignaczak

III -Jakub Drążkiewicz

Chłopcy kl. VII i starsi

I -Adam Nowakowski

II -Kacper Frączek

III -Piotr Kiliańczyk

Dziewczęta kl. VI i młodsze

I – Zosia Chełminiak

II – Ola Wasiak

III -Amelka Kurzepa

Dziewczęta kl. VII i starsze

I -Zuzia Gut

II – Zuzia Bagnicka

III -Julia Kacprzak

Podczas zimowiska dwukrotnie odwiedziliśmy stolicę polskich Tatr – Zakopane. Tu tradycyjnie zajrzeliśmy na Krupówki, wjechaliśmy na Gubałówkę. Pogoda była dla nas bardzo łaskawa, w promieniach słońca i w pięknej scenerii zrobiliśmy sesję zdjęciową, napawając się pięknymi widokami.  Następnie odwiedziliśmy Krzeptówki – Narodowe Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej, opiekę nad tym miejscem kultu sprawują księża pallotyni, a także zobaczyliśmy skocznię narciarską na której tydzień wcześniej odbywał się Puchar Świata w skokach narciarskich.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Krakowie, gdzie podziwialiśmy Kościół Mariacki i Sukiennice, a górujący nad nami Wawel przypominał o świetności tego miejsca.   To już tradycja naszych corocznych odwiedzin dawnej stolicy Polski. Po posiłku wyruszyliśmy w dalszą drogę. Mówiąc szczerze, była to droga przez mękę. Ciągnęła się i ciągnęła. Wyjechaliśmy po 9, a w Warce byliśmy dopiero po 21. Choć podróż była długa to uczestnicy korzystali, że mogą być ze sobą chwilę dłużej.

Organizatorem wyjazdu było Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, a liczną grupę finansował Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach Gminnych Programów Profilaktycznych na rok 2019.

CeSiR Warka

Udostępnij:
← Zawodnik KS WARKA w reprezentacji Mazowsza Harmonogram Powiatowych Eliminacji do Ogólnopolskich Konkursów Recytatorskich →

Dodaj komentarz