Sukces wystawy Mileny Podlasek

Sukces wystawy Mileny Podlasek

W piątek 17 maja w „Dworku na Długiej” odbył się wernisaż wystawy pt. „Cichy szept natury”, której autorką jest mieszkanka Warki – Milena Podlasek.

Swoje obrazy tworzy głównie za pomocą farby olejnej, pasteli olejnych oraz cienkopisów. Ulubionym okresem w sztuce, jak mówi artystka jest malarstwo XIX wieku oraz początku XX wieku. Autorka inspiruje się impresjonizmem, wśród ulubionych artystów znajduje się Claude Monet oraz Edgar Degas, zaś w Polsce Józef Chełmoński i Józef Korolkiewicz. Jak sama mówi – Jestem bardzo związana z przyrodą. Drzewa mają w sobie coś niezwykłego, uspakajającego, a jednocześnie fascynującego, pięknego, poruszającego. Maja w sobie jakąś tajemnice, to czyni je tak interesującymi. Lubię zgłębiać ich piękno w wielu różnych odsłonach. Jest nieskończenie wiele możliwości pokazania ich niepowtarzalności. Malarstwo napawa mnie spokojem. Jest to ukojenie dla mojego wnętrza i narzędzie do poznania siebie i świata metafizycznego.

Milena poza malowaniem obrazów zajmuje się także wykonywaniem ilustracji, o których mówi – Lubię bawić się formą i kolorem, którego bardzo często w przyrodzie nie znajdziemy i właśnie dlatego to taka frajda, można sobie pozwolić na wszystko. Powstaje wtedy coś jedynego i niepowtarzalnego, coś czego nie znajdziemy nigdzie indziej. Jeśli chodzi o sam proces tworzenia to przenosi mnie on do innej rzeczywistości, bardzo dla mnie komfortowej, budującej, metafizycznej, magicznej, inspirującej….

Zainteresowanych wystawą zapraszamy do „Dworku na Długiej” do 19 czerwca (w godzinach pracy instytucji).

Galerię zdjęć ZOBACZ TU.

Udostępnij:
← Houston wygrywa warecki Streetball! Biskup Michał Janocha odwiedził Warkę →

Dodaj komentarz