DACH po raz szósty

DACH po raz szósty

Już po raz szósty spotkali się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu grójeckiego na Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych DACH. Skrót pochodzi od nazw krajów: D – Niemcy, A – Austria, CH – Szwajcaria.

Konkurs jest doskonałą okazją do poznania kultury, obyczajów, tradycji i historii, zarówno minionej, jak i współczesnej tych europejskich państw. Dla uczestników konkursu stanowi atrakcyjną formę poszerzenia wiedzy, nabycia nowych umiejętności oraz integracji z uczniami innych szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

Laureatami tegorocznej edycji zostali:

  1. Zuzanna Jakubczak LO w Grójcu
  2. Jakub Justyński LO w Grójcu
  3. Patryk Kaliński LO w Warce

Wyróżnienie za szczególnie ciekawą prezentację dotyczącą wydarzenia w kraju niemieckojęzycznym otrzymał Jakub Justyński z LO w Grójcu.

Konkurs DACH odbywa się pod patronatem Starostwa Grójeckiego, a organizowany jest przeznauczycielki języka niemieckiego Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu i Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce. Drobne upominki przekazały Instytut Goethego, Ambasady Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Atrakcyjne nagrody zostały ufundowane dzięki zaangażowaniu Rad Rodziców obydwu szkół oraz sponsorów:Auto-Solid, Szkółka Drzew Owocowych Andrzej i Sławomir Dolińscy, A&J Graphic, P.U.H. Hekas, Top Market oraz prywatnych osób.

Za pomoc w organizacji dziękujemy również dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu Iwonie Kwapisz i dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce Wiesławie Zielonce oraz Radom Rodziców obydwu szkół.

Organizatorzy: Elżbieta Szymaniak, Urszula Jaworska

Udostępnij:
← Fotografie Czesława Czaplińskiego Jubileusz 30-lecie Koła PTTK w Przylocie →

Dodaj komentarz