Dobre zmiany w wareckiej „Dwójce”

Dobre zmiany w wareckiej „Dwójce”

„Każda zmiana jest trudna na początku, burzliwa w trakcie i cudowna na końcu…”

Aranżacja budynku i otoczenia PSP nr 2 im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zmienia się, a wszystko po to aby uczniowie czuli się tam dobrze i chętnie przebywali w placówce.

Przestrzeń szkolna to bardzo ważny element, który rozwija wyobraźnię, wyrabia dobre nawyki i wspiera edukację. Powinna też dawać poczucie bezpieczeństwa  i świadomość, że jest to miejsce dla dzieci, które dba o ich potrzeby.

Wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom Rada Rodziców działająca przy szkole wraz z dyrektorem i władzami samorządowymi podjęła szereg inicjatyw mających na celu poprawę standardów nauczania.

Korytarze szkolne po „przerwie świątecznej” dzieci zastały w nowej odsłonie. Pojawiły się nowe zasłony w oknach. Gabloty na ścianach prezentują puchary, które zdobyli uczniowie w licznych konkursach i zawodach sportowych. Szkoła została wyposażona w oryginalne pomoce dydaktyczne pod postacią naklejek edukacyjnych na schody i korytarze.

Żywe kolory przyciągające wzrok i strategiczne umiejscowienie naklejek mają pomóc w łatwiejszym przyswojeniu wiedzy i zapamiętaniu wybranych zagadnień dotyczących języka polskiego, historii, matematyki oraz zasad bezpieczeństwa i kulturalnego zachowania.

Z inicjatywy Samorządu Szkolnego społeczność „Dwójki” bardzo zaangażowała się w akcje ekologiczne. Jedną z nich jest segregacja śmieci. W klasach i na korytarzach zostały ustawione nowe pojemniki, które umożliwiają właściwe segregowanie śmieci.

W grudniu 2019 r. zostało oddane do użytku nowe boisko wielofunkcyjne z infrastrukturą techniczną (I etap), które w znacznej mierze poprawi standard prowadzonych zajęć z wychowania fizycznego oraz umożliwi atrakcyjne spędzanie wolnego czasu dzieci i młodzieży. Na placu wewnętrznym budynku szkolnego zostały ustawione nowe ławki, na których to będą mogli wypoczywać dzieci i nauczyciele podczas przerw.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do poprawy wizerunku naszej szkoły.

Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców, za zaangażowanie, pomysłowość  i kreatywność oraz pracę własną.

Rodzice, dyrekcja i nauczyciele PSP2 w Warce

Udostępnij:
← Kolejny Turniej Wojewódzki w Warce Kolejne rozgrywki Międzyszkolnej Ligi Szachowej →

Dodaj komentarz