Więcej
  Strona głównaBlogiCzerwony wtorek

  Czerwony wtorek

  Czerwień to oczywiści kolor miłości. Nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że największą oznaką miłości jest bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi. Największym zaś darem, jaki można podarować, jest życie, a życie – to krew. To przekonanie towarzyszy kolejnym rocznikom uczniów naszej szkoły, którzy chętnie uczestniczą w akcjach honorowego krwiodawstwa.

  Pierwsza w tym roku szkolnym akcja HDK odbyła się w Nowej Wsi 13 listopada. Wzięło w niej udział kilkudziesięciu pełnoletnich uczniów naszej szkoły i kilku jej absolwentów. W sumie oddano ponad 17 litrów bezcennego daru życia. W akcję włączyła się czynnie również jej opiekunka – pani Magdalena Kmidowska. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali pamiątkowe koszulki z logo Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu. Darczyńcy zasłużyli na podziw i szacunek za propagowania idei bezinteresownej pomocy potrzebującym.

   

   

  Grzegorz Wawer, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Wsi

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE