Strona głównaOrganizacjeUKS OLIMPIC Warka w czołówce Mistrzostw Warszawsko - Mazowieckiego Okręgu Pływackiego

UKS OLIMPIC Warka w czołówce Mistrzostw Warszawsko – Mazowieckiego Okręgu Pływackiego

17 i 18 czerwca 2016 r. na basenie Wodnego Parku Warszawianka w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Warszawsko – Mazowieckiego Okręgu Pływackiego. W tych najważniejszych dla naszego okręgu zawodach brało udział 30 klubów i 215 zawodników. W związku ze zmianą regulaminu w zawodach tych mogły uczestniczyć jedynie cztery nasze zawodniczki z rocznika 2001 i 2002. Były to: Aleksandra Cieplak, Aneta Chmielewska, Karolina Chojecka i Natalia Kościanek. Podczas dwudniowych zmagań dziewczyny zdobyły 3 medale złote, 3 srebrne i 2 brązowe. W klasyfikacji generalnej zajęliśmy VII miejsce.

Ola Cieplak dwukrotnie została mistrzynią Mazowsza (50 m i 100 m stylem motylkowym) oraz wicemistrzynią (200 m stylem motylkowym). Aneta Chmielewska zajęła pierwsze miejsce na 50 m stylem klasycznym, drugie na 100 m stylem klasycznym i trzecie na dystansie 200 m również stylem klasycznym.

Natalia Kościanek została brązową medalistką na dystansie 100 m klasykiem i srebrnąmedalistką w tym samym stylu na dystansie 200 m – z czasem 2,45,61, co cieszy nas szczególnie, gdyż jest to jej nowy rekord życiowy – lepszy o ponad 3 sekundy, a także to ósmy czas w Polsce.

Udany start zaliczyła również Karolina Chojecka, która w swojej czołowej dyscyplinie – stylu dowolnym utrzymuje stałą formę, co dobrze rokuje przed Mistrzostwami Polski.

Sezon dla naszych dziewczyn jeszcze się nie skończył, ponieważ 26 czerwca Ola Cieplak i Aneta Chmielewska wyjeżdżają do Lublina na zgrupowanie Kadry Narodowej. Następnie wszystkie nasze zawodniczki wyjadą do Ostrowca Świętokrzyskiego aby przygotowywać się do Mistrzostw Polski.

Finał sezonu nastąpi w dniach 15-17 lipca 2016 r. Wtedy to dziewczyny wystartują w Mistrzostwach Polski Juniorów 15 i 16 letnich.