Więcej
  Strona głównaKulturaKino"Miłość" i spotkanie z reżyserem

  „Miłość” i spotkanie z reżyserem

  Podczas piątkowego (10.05.2013) spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Jasminum” działającego w Grójeckim Ośrodku Kultury zaprezentujemy najnowszy film Sławomira Fabickiego MIŁOŚĆ. Historia kobiety uwikłanej w trudną relację, której konsekwencje wystawią jej szczęśliwe małżeństwo na długotrwałą próbę. W życie dwójki trzydziestolatków wkracza ktoś, kto sprawi, że będą musieli na nowo określić, czym jest dla nich wzajemne uczucie. Początkowo ufni i otwarci, potem zagubieni i coraz bardziej oddalający się od siebie bohaterowie zmuszeni są postawić sobie niezwykle ważne pytania. Czy chcą się wszystkim dzielić i czy wszystko powinni wiedzieć? Jak wiele są w stanie wytrzymać i co teraz oznacza dla nich słowo „kochać”?

  Po seansie spotkanie z reżyserem SŁAWOMIREM FABICKIM. Zapraszamy!

  10.05.2013 r. (piątek), godz. 18.00, sala kinowa GOK-u, wstęp: 12 zł

  Jedną z kluczowych ról w MIŁOŚĆ zagrał Adam Woronowicz. Wcielił się w prezydenta miasta, który wykorzystuje swoją pracownicę. Choć losy bohaterów filmu, jak podkreślał reżyser, są fikcyjne, inspiracją dla tej historii stały się prawdziwe wydarzenia sprzed kilku lat. Media obszernie informowały o „skandalu w magistracie”. Kobiety związane z tą sprawą szczegółowo relacjonowały swoje przeżycia w prasie, a do internetu wyciekły nagrania pikantnych rozmów telefonicznych. Dwa lata temu akt oskarżenia trafił do sądu. Proces trwa. MIŁOŚĆ to jednak nie jest opowieść o tamtej aferze.

  Sławomir Fabicki: „To historia małżeństwa, które staje przed koniecznością weryfikacji swojego uczucia. Nasz film mówi o różnych aspektach miłości – o odpowiedzialności, o dojrzewaniu do bycia z kimś. O tym, jak miłość determinuje wszystkie nasze zachowania, nasze relacje, całe nasze życie. Przez ten film chciałem powiedzieć jak bardzo ciężko jest ze sobą po prostu być. Wsłuchać się w drugiego człowieka, kochać go, ale też samemu być kochanym. Inspiracją do powstania „Miłości” były prawdziwe wydarzenia, które miały miejsce w Olsztynie i było o nich bardzo głośno. Potem powstał reportaż Lidii Ostałowskiej pt. „To się stało mojej żonie”, którego bohaterem był mężczyzna. To mnie zainspirowało.”

  MIŁOŚĆ, dramat, występują: Marcin Dorociński jako Tomek, Julia Kijowska jako Maria, Adam Woronowicz jako Prezydent, Agata Kulesza jako Żona Prezydenta, Dorota Kolak jako Matka Tomka, Marian Dziędziel jako Ojciec Tomka, Wojciech Mecwaldowski jako Kolega Tomka i inni, reżyseria: Sławomir Fabicki, scenariusz: Marek Pruchniewski, Sławomir Fabicki, zdjęcia: Piotr Szczepański, montaż: Maciej Pawliński, scenografia: Dorota Łacek-Gorczyca, czas trwania: 111 min., Polska, 2012

  Milosc 

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE