Więcej
  Strona głównaOrganizacjeStowarzyszenie W.A.R.K.A.2 Warecki Maraton Filmowy – cz. 7

  2 Warecki Maraton Filmowy – cz. 7

  10 lat działalności Stowarzyszenia W.A.R.K.A. minęło 7 maja 2013 roku. Przybliżamy Państwu nasze pierwsze inicjatywy sprzed dekady.

  Niecały miesiąc po zakończeniu ekspozycji fotograficznej „Góry Sowie odkrywają swoje tajemnice” zorganizowaliśmy 4 lipca 2003 roku, drugi Warecki Maraton Filmowy w nieistniejącym już kinie „Przyjaźń”. Przedsięwzięcia filmowe powoli zaczęły wpisywać się w naszą działalność. Zachęceni sukcesem pierwszego Maratonu chcieliśmy jeszcze bardzie przyłożyć się organizacyjnie do drugiej odsłony. Duża ilość propozycji repertuarowych spowodowała gorące dyskusje wewnątrz stowarzyszenia. Ostatecznie zwyciężyło, mimo wielu sceptycznych głosów, kino skandynawskie i laureaci nagród publiczności „Warszawskich Festiwali Filmowych” – „Elling” i „Włoski dla początkujących” – nie zawiedli. Oczywiście sala po raz kolejny wypełniła się prawie po brzegi. Dobre kino, darmowa kawa, herbata i drobny poczęstunek, filmowy konkurs z nagrodami. Kolejny sukces który nakręcał organizacje kolejnych maratonów. Chcąc w jak największym stopniu dostosować się do oczekiwań odbiorców zorganizowaliśmy ankietę filmową gdzie każdy mógł zadecydować co chciałby obejrzeć podczas kolejnego maratonu. We własnym zakresie, ręcznie malując przygotowaliśmy specjalne koszulki z logo maratonów. Do dnia dzisiejszego są to unikalne egzemplarze. Na całym świecie jest ich tylko 15…

  Info W.A.R.K.A.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE