Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejMultimedialna lekcja historii

  Multimedialna lekcja historii

  W dniach 24 – 26 czerwca w Dworku na Długiej odbyły się projekcje multimedialnego komiksu „Nadzieja, męstwo i śmierć. Powstańcza wiosna oddziału Kononowicza”. Z okazji 150. rocznicy Powstania Styczniowego Stowarzyszenie W.A.R.K.A. wspólnie z Gminną Jednostką Kultury „Dworek na Długiej” i Muzeum im. K. Pułaskiego wydało komiks historyczny. Premiera multimedialnego komiksu miała miejsce 4 czerwca, kiedy to w 150. rocznicę śmierci płk. Kononowicza w Warce miała miejsce inscenizacja upamiętniająca jego rozstrzelanie. W komiksie wykorzystano muzykę Kuby Szydło, a głosów użyczyli m. in. Paweł Zieliński, Leszek Owczarczyk, Dariusz Rączka, Tomasz Glinka, Paweł Rzeźnik, Sławomir Ragan, dr Stefan Posoch, Kuba Kowalski, Mariusz Jaszczewski.

  Multimedialny komiks  w Dworku obejrzeli uczniowie szkół: PSP w Ostrołęce, PSP we Wrociszewie, PSP w Nowej Wsi oraz PSP nr 1 w Warce. Każdy z nich już w ostatnich dniach nauki szkolnej skorzystał z krótkiej lekcji historii dotyczącej ich regionu. Uczniowie byli pod wrażeniem po obejrzeniu pokazu.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE