Więcej
  Strona głównaOrganizacjeNatalia Kościanek - 5. , Aneta Chmielewska - 7. pływaczką w Polsce...

  Natalia Kościanek – 5. , Aneta Chmielewska – 7. pływaczką w Polsce w kategorii młodzików

          hihi 017    W minionym tygodniu Polski Związek Pływacki dokonał podsumowania Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików 13 letnich, które odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zawodniczki UKS OLIMPIC Warka – Natalia Kościanek – na dystansie 200 m stylem klasycznym, z czasem 2,53,84 zajęła 5 miejsce, a Aneta Chmielewska – na tym samym dystansie z czasem 2,54,56 – 7 miejsce w Polsce. Tym samym w pierwszej dziesiątce w Polsce znalazły się dwie nasze zawodniczki. Sztuka ta nie udała się tak wielkim klubom jak MKP Szczecin, WKS Śląsk, Polonia Warszawa itp., mającym reprezentacje w sile ponad 30 zawodników.

              Prawo startu w finale w Ostrowcu Świętokrzyskim dziewczęta wywalczyły sobie w czasie eliminacji w Ożarowie Mazowieckim w dniach 20-21 marca 2013r. W czasie eliminacji Natalia Kościanek dwukrotnie zdobyła złoto na 100 m i 200 m stylem klasycznym i jest najszybszą zawodniczką na Mazowszu, a Aneta Chmielewska wywalczyła brąz na 200 m stylem klasycznym i czwarte miejsce na 100 m stylem klasycznym.

  Tegoroczne Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie. Cała czołówka prezentowała ogromne umiejętności sportowe i solidne przygotowanie, czego dowodem są uzyskane czasy. Nasze dziewczęta uzyskały czasy lepsze niż rocznik 1999 i 1998 czyli juniorzy młodsi.

  Ostatni sezon był bardzo udany dla naszych zawodniczek, w czasie zimowych i letnich Międzynarodowych Mistrzostw Warszawy na dystansie 50 m, 100 m i 200 m stylem klasycznym tytuły mistrzowskie należą do dziewcząt, także finał Ogólnopolskich Zawodów Pływackich na dystansie 100 m stylem klasycznym zakończył się ich zdecydowanym zwycięstwem. Natalka i Aneta mają na koncie jeszcze wiele innych sukcesów, ale wymieniliśmy tylko te szczególnie ważne zwycięstwa.

              Występ i wywalczone przez Natalkę i Anetę miejsca są dla nas powodem do wielkiej radości i satysfakcji. Zajmując piąte i siódme miejsce w Polsce dziewczęta pokonały kilkaset innych zawodniczek, a Natalii zabrakło zaledwie dwadzieścia setnych sekundy do brązowego medalu. Dziewczęta kolejny raz udowodniły, że ciężka, systematyczna praca przynosi efekty. Dzięki takim zawodnikom nie musimy mieć kompleksów wobec wielkich renomowanych klubów.

              Zapraszamy do Klubu od września dzieci, młodzież i ich rodziców, macie szansę brać udział we wspaniałych imprezach pływackich i zdobywać medale tak jak starsi zawodnicy.

                                                                                    www.uksolimpicwarka.futbolowo.pl

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE