Więcej

  Lip Dub w Warce!

  Przestrzenią zdarzeń projektu będzie miasto Warka – konkretnie centrum i rynek, a bohaterami będą naturalnie mieszkańcy. Finał inicjatywy nastąpi z chwilą nagrania materiału, czyli w drugiej połowie sierpnia.

  Lipduby od kilku lat podbijają świat. Stały się one sposobem nie tylko na dobrą zabawę, lecz także na promowanie siebie i wyrażanie własnych emocji. Z założeniami tymi zgadza się także koordynator,  Marcin Wojciechowski, który jednoznacznie wskazuje cele projektu lipdub Warka:
  Celem projektu jest przede wszystkim pokazanie, integracja i aktywizowanie wareckich społeczności poprzez wystąpienie w lipdubie – filmie w formie teledysku, gdzie w jednym ujęciu kamery pokazują się różne osoby – a całość odbywa się w pozytywnej atmosferze. Chcę pokazać radosną stronę naszego miasta – różne grupy, różne aktywności, ludzi. To wszystko na tle naszego miasta. Więc celem jest promowanie miasta poprzez udział w lipdubie dużej liczby osób – jeśli przedsięwzięcie się uda, to jest szansa, że obejrzą go nie tylko mieszkańcy Warki, ale także ludzie z zewnątrz.

  Wydarzenie lipdub Warka nie mogłoby się urzeczywistnić gdyby nie zaangażowanie wielu aktywnych ludzi z gminy  oraz lokalnych grup.

  Być może projekt lipdub Warka będzie swoistym budzikiem dla wareckiej społeczności, który pobudzi mieszkańców do aktywizacji nie tylko podczas tej inicjatywy, lecz także podczas kolejnych, które przykładem pomysłu Marcina Wojciechowskiego będą powstawały. Poniżej prezentujemy informacje jak wziąć udział w projekcie lipdub, a także podajemy linki do zagranicznej wersji tego wideoklipu, który jest zarazem inspiracją dla wareckiej wersji lipdubu.
  Lipdub w wersji zagranicznej:
  http://www.youtube.com/watch?v=ZPjjZCO67WI

  Jak wziąć udział w wareckim lipdubie?

  Kto może uczestniczyć w nagraniu?

  Każdy, kto pragnie się dobrze bawić i miło spędzić czas. Szczególnie zapraszamy aktywne grupy, które chcą się wizualnie zaprezentować – grające, śpiewające, kluby sportowe, dzieci, młodzież, dorosłych, wszelkie grupy zainteresowań. Chodzi o pokazanie się w ciekawy, atrakcyjny wizualnie, pozytywny sposób – przykuwający uwagę widza i pokazujący różnorodność i radość z działania. Liczymy także na udział osób, które pragną wystąpić na pierwszym planie, jako przewodnie postacie oraz indywidualnych mieszkańców chcących przyłączyć się do wydarzenia.

  Zgłoszenia

  • Do 11 sierpnia należy zgłosić chęć wzięcia udziału w lipdubie. Wystarczy wysłać swoje zgłoszenia pod adres lipdub.warka@gmail.com.
  • Osoby pragnące odebrać wiodące role w materiale:
   Informację o chęci wzięcia udziału w castingu prosimy przesłać od 29 lipca do 11 sierpnia. Sam casting odbędzie się 13 sierpnia.
  • Do 12 sierpnia należy zgłosić swoją grupę, wraz z pomysłem prezentacji na materiale wideo.

  Szczegóły

  10 sierpnia o godzinie 16.30 w Dworku na Długiej odbędzie się spotkanie organizacyjne podczas którego omówiony zostanie szczegółowy plan nagrania.

  Uwaga konkurs!

  Dla wszystkich osób zainteresowanych projektem lipdub organizatorzy przewidzieli specjalny konkurs. Zasady są proste. Wystarczy do 11 sierpnia zgłosić swoją propozycję piosenki (utwór musi trwać od 03.30 do 05.30), która będzie podkładem do wareckiej wersji lipdubu. Link do utworu należy wrzuć na stronę wydarzenia na Facebooku. Osoba, której propozycja muzyczna zwycięży otrzyma specjalną nagrodę niespodziankę.

  Wszystkie aktualności dotyczące projektu lipdub Warka dostępne są na facebookowej stronie wydarzenia:

  https://www.facebook.com/events/180334768810754/

  Materiał nadesłał:

  Marcin Wojciechowski

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE