-1.1 C
Warka
sobota, 4 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejPierwszy „Podwieczorek Literacki”... z Dorianem Zawadzkim

  Pierwszy „Podwieczorek Literacki”… z Dorianem Zawadzkim

  Na zaproszenie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publiczna im. księdza Marcelego Ciemniewskiego oraz Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” 26 listopada odbyło się spotkanie autorskie z pochodzącym z Warki Dorianem Zawadzkim – autorem książek „Selekcjoner”, „Kobieta w masce” oraz „Napisz mi jak zabić”. Spotkanie zapoczątkowało cykl „Podwieczorków Literackich” podczas których będziemy promować i prezentować związanych z Warką i regionem autorów książek.

  Cudze chwalicie, swego nie znacie!” – jak powiadał Stanisław Jachowicz.

  Dorian Zawadzki – uczeń wareckich szkół, czytelnik naszej biblioteki opowiedział skąd właśnie taki pomysł na życie, o procesie twórczym oraz planach wydawniczych na przyszłość. Mówił o swoich książkach, mrocznych klimatach, gangsterskich porachunkach oraz głównych bohaterkach: kobietach silnych, mocnych, czasami zabójczych. Dorian w swych książkach zręcznie manipuluje czasem, od przeszłości, przez teraźniejszość aż do przyszłość.

  Spotkanie autorskie to forma, która w swoim założeniu zawiera interakcję dlatego też nie obyło się bez pytań od publiczności oraz autografów i dedykacji na autorskich książkach.

  Niebawem w serwisie www.warka24.pl oraz w grudniowym „Kurierze Wareckim” ukaże się rozmowa jaką z Dorianem Zawadzkim przeprowadziła dyrektor biblioteki Joanna Jatymowicz.

  Warto też dodać, że tego samego dnia, ale nieco wcześniej, odbyło się specjalne spotkanie autorskie przeznaczone dla młodzieży z wareckiego LO im. Piotra Wysockiego. Dorian apelował do młodych osób, aby nie rezygnowały ze swoich marzeń i pasji, aby dążyły do realizacji wyznaczonych sobie celów. Wskazał, że właśnie on jest dobrym przykładem, że warto…

  MGBP w Warce

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE