Więcej
  Strona głównaInstytucjeParafieKs. Rafał Markowski, warecki wikariusz, został biskupem

  Ks. Rafał Markowski, warecki wikariusz, został biskupem

  Papież Franciszek mianował ks. Józefa Górzyńskiego i ks. Rafała Markowskiego nowymi biskupami pomocniczymi Archidiecezji Warszawskiej. „To ważny historycznie moment – powiedział kard. Kazimierz Nycz podczas ogłaszania nominacji. – Wierzymy, że tej nominacji przede wszystkim ma udział sam Duch Święty. Obaj nominaci są w takim wieku, że przez najbliższe 20 lat również od nich będzie zależała praca duszpasterska w archidiecezji”. Wkrótce obaj duchowni przyjmą święcenia biskupie. Konsekracja biskupia odbędzie się 7 grudnia 2013 r.

  Warto przy tej okazji dodać, iż ks. Rafał Markowski swoją posługę kapłańską rozpoczął w Warce. W latach 1982-1985 pracował jako wikariusz w parafii św. Mikołaja w Warce. Zanim został rzecznikiem prasowym archidiecezji, również zajmował się działalnością medialną: był założycielem i dyrektorem warszawskiego Radia Józef. Również był prefektem w warszawskim seminarium. Jest doktorem w zakresie religioznawstwa. Wykłada na UKSW, na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie oraz w warszawskim seminarium.

  źródło:www.archidiecezja.warszawa.pl

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE