Trzecie szachowe starcie

Trzecie szachowe starcie

10 listopada  odbyły się trzecie rozgrywki Wareckiej Międzyszkolnej Ligi Szachowej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Warce organizowanej przez „Dworek na Długiej” w Warce wspólnie ze szkołami podstawowymi z gminy Warka.

Od marca tego roku realizowane są dla uczniów szkół podstawowych bezpłatne zajęcia nauki gry w szachy. Dzięki temu dzieci już w najmłodszym wieku mogą rozwijać swój umysł i zdolność logicznego myślenia. Cykl turniejów, podczas których reprezentanci szkół zdobywać będą punkty odbędzie się w każdej szkole podstawowej na ternie gminy, a finał Ligi, w którym udział wezmą cztery najlepsze szkoły wyłoni zwycięzcę tych rozgrywek.

Po trzecim spotkaniu w klasyfikacji ogólnej nadal prowadzą dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Warce, tuż za nimi znajdują się ex aequo uczniowie z Konar i Wrociszewa, a jako trzeci w kolejce po zwycięstwo są uczniowie z Ostrołęki.

Indywidualnie najlepsze wyniki osiągnęli: Michał Cybulski (PSP we Wrociszewie), Jakub Szczepaniak (PSP w Ostrołęce) oraz Marcin Przybylski (PSP nr 1 w Warce).

Kolejny turniej Wareckiej Międzyszkolnej Ligi Szachowej odbędzie się 17 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Nowej Wsi.

Międzyszkolna Liga Szachowa zrealizowana została w ramach projektu „Szukamy Wareckiego Mistrza Szachowego” realizowanego przy wsparciu środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

.

IMG_6879 IMG_6892 IMG_6896 IMG_6900 IMG_6901 IMG_6930

Udostępnij:
← Wiadomość z ostatniej chwili Pretekst na Festiwalu Sztuka Działa →

Dodaj komentarz