Najlepsi zaprezentują się w Warszawie i Radomiu!

Najlepsi zaprezentują się w Warszawie i Radomiu!

Dnia 18 marca w Dworku na Długiej w Warce odbyły się eliminacje miejskie na prawach powiatu do XXXII Małego Konkursu Recytatorskiego, 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego oraz 38. konkursu Warszawska Syrenka. Przesłuchań niemal 100 uczestników z czterech gmin (Chynów, Grabów nad Pilicą, Magnuszew i Warka) dokonywała trzyosobowa komisja złożona z członków Zarządu Okręgowego Towarzystwa Kultury Teatralnej w Radomiu w składzie: Adolf Krzemiński, Marian Popis oraz Marek Ślufarski. Oto jakie decyzje podjęło jury:

XXXII MAŁY KONKURS RECYTATORSKI

Kategoria przedszkola i zerówki:

Liczba uczestników: 14

Nagroda i kwalifikacja do następnego etapu: Julia Grzybowska .

Wyróżnienia: Gabriela Jaworska, Wiktoria Weber, Oskar Siuda, Zuzanna Boczkowska, Alicja Kępka, Wiktoria Bogucka, Filip Działkowski, Kinga Kucharska, Weronika Kozłowska, Natalia Ośka, Filip Stelmasiak, Patryk Kozoń.

Kategoria szkoły podstawowe, klasy 1 – 4:

Liczba uczestników: 29

Nagroda i kwalifikacja do następnego etapu: Marianna Dąbrowska, Aleksandra Kwiatkowska, Anna Królak.

Wyróżnienia: Katarzyna Kamińska, Dagmara Kuklińska, Aleksandra Urawska, Marta Wachnik, Jan Białoskórski, Nina Kościanek, Wiktoria Szczepanik, Adam Ługowski, Zofia Korzeńska

Kategoria szkoły podstawowe, klasy 5 – 6:

Liczba uczestników: 13

Nagroda i kwalifikacja do następnego etapu: Klaudia Jaszczerska, Kinga Kuźnia.

Wyróżnienia: Diana Wrzesińska, Milena Leszczyńska, Aleksandra Łada, Karolina Pokorska, Jakub Sobczak.

Kategoria szkoły gimnazjalne

Liczba uczestników: 12

Nagroda i kwalifikacja do następnego etapu: Aleksandra Chojnacka, Patrycja Olędzka.

Wyróżnienia: Julia Stachurska, Klaudia Szymańska.

 38. WARSZAWSKA SYRENKA

Kategoria szkoły podstawowe, klasy 0 – 3

Liczba uczestników: 7

Nagroda i kwalifikacja do następnego etapu: Nie przyznano.

Wyróżnienia: Kaja Kurzepa, Patryk Donica, Bartłomiej Krakowiak, Patrycja Tomasik, Maria Jaszczerska.

Kategoria szkoły podstawowe, klasy 4-6

Liczba uczestników: 10

Nagroda i kwalifikacja do następnego etapu: Klaudia Jaszczerska.

Wyróżnienia: Aleksy Traczyk.

Kategoria szkoły gimnazjalne

Liczba uczestników: 5

Nagroda i kwalifikacja do następnego etapu: Weronika Sobota.

Wyróżnienia: Patrycja Olędzka.

 60. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI

Liczba uczestników: 5

Nagroda i kwalifikacja do następnego etapu: Martyna Gronek, Patrycja Tkaczyk, Filip Kucharczyk, Aleksandra Krawiec.

Wyróżnienia: Karol Skrobisz.

Organizator eliminacji miejskich na prawach powiatu (dla gmin Chynów, Grabów nad Pilicą, Magnuszew i Warka) – Dworek na Długiej w Warce składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za wykonaną pracę i udział w konkursach, nauczycielom i dyrektorom szkół za opiekę merytoryczną oraz organizację etapów środowiskowych oraz samorządom wymienionych powyżej gmin za ufundowanie nagród książkowych.

Zobacz galerię zdjęć TU

Udostępnij:
← Moderato wyrusza na podbój Kielc Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus? →

Dodaj komentarz