Dzień Dawcy Szpiku w Warce! Zostań potencjalnym dawcą!

Dzień Dawcy Szpiku w Warce! Zostań potencjalnym dawcą!

W najbliższą niedzielę, 11 czerwca w Skrzynce Kontaktowej na wareckim rynku odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku. Rejestracja potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych będzie trwała od godz. 10:00 do 19:00.

Rejestracja jest całkowicie bezbolesna, zajmuje tylko chwilę i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka, koniecznej do określenia antygenów HLA. Dawcą może zostań każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 55 roku życia.

Najmłodszymi podczas rejestracji, zajmować się będzie Szkolne Koło Wolontariatu z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Marciniaka w Warce.

Finałem Dnia Dawcy Szpiku będzie koncert Pawła Izdebskiego, wokalisty, gitarzysty , piosenkopisarza i youtubera. Tworzy własny samozwańczy gatunek muzyczny; Bluepop. Ma za sobą występ na takich festiwalach jak Rawa Blues Festival czy Międzynarodowy Festival FAMA, gdzie wystąpił w roli supportu przed takimi artystami jak Skubas czy Mela Koteluk. Od ponad roku współpracuje ze Studiem Accantus, które szerzy muzykę musicalową i bajkową. Obecnie pracuje nad swoją debiutancką płytą.

Zapraszamy bardzo serdecznie! I Ty możesz podarować komuś życie!

Dzień Dawcy Szpiku organizowany jest w ramach projektu „Skrzynka z Kulturą” Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” przy współpracy z Fundacją DKMS Polska. Inicjatorem akcji jest Tomasz Wdowiak.

Udostępnij:
← Koncert Pawła Izdebskiego w Skrzynce! Wesprzyj Kulturalnego Małolata... w głosowaniu! →

Dodaj komentarz