-1.3 C
Warka
sobota, 9 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaOrganizacjeStowarzyszenie W.A.R.K.A.Konkurs Grantowy Działaj Lokalnie 2013 rusza!

  Konkurs Grantowy Działaj Lokalnie 2013 rusza!

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A. we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce oraz lokalnymi samorządami ogłasza Lokalny Konkurs Grantowy Działaj Lokalnie 2013. O dotacje do 5,5 tys. zł. na projekty zakładające aktywizację mieszkańców wokół celów o charakterze dobra wspólnego mogą ubiegać się organizacje pozarządowe w tym ochotnicze straże pożarne oraz grupy nieformalne, w tym działające przy szkołach i instytucjach.

  Konkurs obejmuje teren gmin: Chynów, Goszczyn, Grójec, Jasieniec i Warka. Pula na granty wynosi ok. 60 tys. zł. Wnioski można składać do 10 maja 2013r. do godz. 16:00 w siedzibie Stowarzyszenia W.A.R.K.A. Aby pobrać wniosek i dowiedzieć się więcej należy zapoznać się z Regulaminem i innymi dokumentami w zakładce Działaj Lokalnie/do ściągnięcia na www.stowarzyszeniewarka.pl. Wnioski będzie można pisać i składać tradycyjnie jak w poprzednich edycjach lub za pomocą generatora wniosków.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A. już dzisiaj zaprasza na szkolenie, z planowania projektu i pisania wniosku.Szkolenie odbędzie się  w dwóch terminach (do wyboru): 24  kwietnia  w godz. 9:00 – 15:00 w Warce i 25 kwietnia  w godz. 15:00 – 19:00 w Grójcu.  Szkolenie poprowadzi Dorota Lenarczyk. Zainteresowanych prosimy o  telefoniczną potwierdzenie udziału pod numerem  504 968 412.

  Przed ostatecznym złożeniem wniosku będzie można go skonsultować i uzyskać porady, zarówno mailowo, telefonicznie jak i osobiście. Ważne, aby konsultacji nie zostawiać na ostatni dzień składania wniosków, a wszelkie wątpliwości konsultować na bieżąco.

  „Działaj Lokalnie” jest jedynym ogólnopolskim programem, w którym dotacje przyznawane są na poziomie lokalnym. Za pośrednictwem sieci Ośrodków Działaj Lokalnie (partnerów Programu) działających obecnie na terenie 589 gmin, małe organizacje i grupy nieformalne otrzymują granty na konkretne inicjatywy mieszkańców służące pobudzaniu aktywności społeczne. W ciągu 12 lat realizacji programu Działaj Lokalnie dofinansowano ponad 5300 projektów na sumę 23 mln zł. Sieć Ośrodków Działaj Lokalnie rozwija aktywność społeczną a bycie jej członkiem to  szansa na dalszy rozwój, pozyskanie nowych partnerów i możliwość uczestniczenia w innych programach Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

  Kontakt: Koordynatorka Działaj Lokalnie – Beata Białkowska, tel. 504 968 412, warka@stowarzyszeniewarka.pl.

  Wszystkich, którzy chcą przyczynić się do tego, by projekty Działaj Lokalnie mogły być realizowane zachęcamy do przekazania 1% podatku na ten cel. Stowarzyszenie W.A.R.K.A. Organizacja Pożytku Publicznego KRS 0000160318

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE